06 ارديبهشت 1398 ساعت 06:14

نماز دشمن شکن جمعه 29 تیرماه 97 به امامت حجت الاسلام والمسلمین بهمنی با حضور مسئولین محترم ومردم شهید پرور بخش شاندیز برگزار گردید.
اهم خطبه‌های نماز جمعه ۹۷/۴/۲۹بخش شاندیز

خطبه‌ی اول:
ضمن سفارش به تقوی الهی ، باتبریک ایام دهه کرامت میلاد حضرت معصومه سلام الله علیها و امام رضا علیه السلام وآرزوی بهره مندی ازفیوضات این ایام ، به حدیثی گهرباراز امام رضا (ع) اشاره کرد که حضرت می فرمایند: عقل انسان مؤمن به کمال نمی رسد مگربا ۱۰ خصلت :
۱- خیر را به خود تنها منحصر نمی کند و به دیگران خیرش می رسد. ۲- مردم ازشر او در امانند. ۳- خیر اندک دیگران را زیاد می بیند. ۴- خیر زیاد خود را کم می‌بیند. ۵- طالب علم و معرفت است. ۶- از نیاز دیگران به خود ناراحت نیست. ۷- با فقر می سازد و راضی است. ۸- فقر باعث التماس او به دشمنان نم یشود ( عده ای در گذشته و حال هستند که مزدور و پناهنده دشمنان اسلام و انقلاب بویژه سعودی ها شده اند) ۹- گمنامی برای او بهتراز ثروت است. ۱۰- دیگران را بهتراز خود می داند.

خطبه ی دوم:
با سفارش به تقوی الهی، به معرفی بخشدار جدید شاندیز اشاره و برای ایشان موفقیت و ایجاد تحولات خوب در سایه تلاش و توفیق برای بخشدار قبلی ازخداوند متعال مسئلت نمودند.

درادامه به درگذشت حاج احمد حسن نژاد خیر مؤمن و انقلابی و نیک اندیش اشاره که ایشان و پدر بزرگوارشان از واقفین زمین مصلی نماز جمعه شاندیز بوده ویاد و نامشان را گرامی داشتند.
درادامه به افتتاح فاز اول بیمارستان دارالشفای حضرت علی اصغر علیه السلام شاندیز در میلاد امام رضا علیه السلام اشاره و از زحمات واقف آن( دکتر طهماسبی) و مدیران قبلی تقدیر و زحمات مدیران جدید را شایسته تقدیر و از مردم و خیرین خواستند که از کمک های خود به این مجموعه دریغ نکنند.

درادامه به اتفاقات اخیر در بخشی از عراق اشاره که آن را دسیسه آمریکا و اسرائیل و بویژه عرب های بی غیرت منطقه دانسته که می خواهند با توجه به پیروزی های اخیرعراق درانتخابات ، بین ایران و عراق اختلاف ایجاد نمایند که انشا الله موفق نخواهند شد و مردم باید مراقب وهوشیار باشند.

درادامه به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری مد ظله العالی در جمع هیئت دولت اشاره که فرمودند: ضمن تقدیر از مواضع رئیس جمهور در سفر اروپایی ، دولت باید درست وارد میدان شده و با توجه به اقدام اروپاییان ، معطل آنان نشده و ضمن تلاش های دیپلماتیک ، با تلاش به داخل و توان ملی تکیه نمایند و همچنین با برخورد جدی با مفسدان اقتصادی ، از نگرانی های مردم و مشکلاتشان بکاهند.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
Template Design:Dima Group