28 آبان 1397 ساعت 20:53

اوقات شرعی

19 November 2018
دوشنبه 28 آبان 1397
10 ربیع‌الاول 1440

همزمان با روز اقامه اولین نماز جمعه پس از انقلاب اسلامی، رئیس و کارکنان بنیاد بینالود برای گرامیداشت این روز به دیدار ائمه ی جمعه این شهرستان رفتند.
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، رئیس و کارکنان بنیاد بینالود جمعه پنجم مرداد ماه به مناسبت اقامه ی اولین نماز جمعه پس از

انقلاب اسلامی به امامت آیت الله سید محمود طالقانی درتهران، برای گرامیداشت این روز به دیدار ائمه ی جمعه در این شهرستان رفتند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بینالود در دیدار با محمد حسن ایزدی و علی بهمنی ائمه ی جمعه ی شهرهای طرقبه و شاندیز، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: نماز جمعه یکی از مهمترین سنگرهای حفظ و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت و آشنایی هر چه بیشتر مردم با شهیدان و آرمان های امام (ره) است.

عبدالرزاق نظرجانی با اشاره به جایگاه نماز جمعه در بین مردم متدین شهرستان بینالود بیان داشت: ذکر اسامی و تاریخ شهادت شهدای مربوط به هر هفته، در نماز جمعه باعث می شود مردم بیش از پیش شهدا را بشناسند و بدانند اینکه امروز با امنیت و آرامش خاطر در نماز جمعه شرکت می کنند، حاصل جانفشانی های عزیزانی است که مهمترین دارایی خود یعنی جانشان را با خداوند معامله کردند.

وی در خصوص آگاهی مردم از رشادت های شهدا ادامه داد: قرائت بخشی از وصیت نامه ی شهیدان در نماز جمعه، سبب ایجاد تلنگر در مردم به خصوص نسل جوان می شود تا با بینش عمیق تری به قهرمانان کشورشان نگاه کنند و آنان را الگوی زندگی خود قرار دهند.

گفتنی است شهرستان بینالود 153 شهید، 288 جانباز و 22 آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.

Template Design:Dima Group