06 ارديبهشت 1398 ساعت 06:24

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حائری گفت: شاگردی مکتب امام صادق (ع) و سربازی حضرت ولی‌عصر (عج) دو برداشت همسو و مهم مردم از حوزویان و موقعیتی برای روحانیت است که باید قدردان آن بود.

به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان خراسان رضوی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حائری مدیر مرکز خدمات استان و حجت‌الاسلام صادقی فر معاون سلامت و امور بیمه‌های این مرکز با حضور در مدرسه امام محمدباقر (ع) شهر شاندیز با طلاب و اساتید این مدرسه دیدار و گفتگو کردند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حائری، در این دیدار اظهار داشت: شاگردی مکتب امام صادق (ع) و سربازی حضرت ولی‌عصر (عج) دو برداشت همسو و مهم مردم از حوزویان و موقعیتی برای روحانیت است که باید قدردان آن بود.
وی ادامه داد: بیش از 95 درصد علوم دینی از امام صادق (ع) به ما رسیده است، بنابراین ما باید بتوانیم از این مکتب، بهترین بهره‌برداری را در جهت تبلیغ حقایق دین انجام دهیم.
مدیر مرکز خدمات استان بابیان اینکه توفیق شاگردی مکتب جعفری، بزرگ‌ترین توفیقی است که در اختیار طلاب و روحانیت قرار دارد، گفت: سربازی امام زمان (عج) افتخاری بزرگ و عزتی برتر محسوب می‌شود و باید در جهت حفظ این مهم تلاش کنیم.
وی با اشاره به اینکه امروز برترین موقعیت‌ها برای طلاب جوان مهیا است، تأکید کرد: عالم شدن و عمیق درس خواندن مهم‌ترین وظیفه طلاب در مسیر شاگردی در مکتب حضرت صادق (ع) و سربازی امام زمان (عج) است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین حائری، نعمت جوانی را از بهترین نعمت‌های خداوند عنوان کرد و گفت: عالمانی چون شهید بهشتی و مطهری افرادی گوشه‌گیر و انزواطلب نبودند، بلکه در عین‌ در اجتماعی بودن، برای خود برنامه‌هایی داشتند و از دوران جوانی خود بیشترین استفاده را بردند.
وی با اشاره به حدیث امام صادق (ع) که می‌فرمایند: «اگر خداوند خیر بنده‌ای را اراده کند، او را فقیه و دین‌شناس می‌کند»، بیان کرد: دین‌شناسی و آموزش دین به دیگران نیز دو نعمت دیگر برای طلاب و روحانیت است، زیرا هدایت شدن و هدایتگری جزو برترین نعمت‌های خداوند متعال است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت‌های 24 ساله مرکز خدمات گفت: مرکز مدیریت و مرکز خدمات به‌عنوان دو بال برای رشد و تعالی حوزه‌های علمیه تلاش می‌کنند.
مدیر مرکز خدمات استان افزود: مرکز مدیریت حوزه عهده‌دار مدیریت علمی و آموزشی حوزه‌های علمیه و مرکز خدمات درزمینهٔ مسائل معیشتی و سخت‌افزاری به طلاب محترم خدمات ارائه می‌کند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین حائری با اشاره به حمایت‌های مرکز خدمات از نخبگان حوزه گفت: خدمات ارائه‌شده به‌صورت هدفمند به طلاب ارائه می‌شود و نخبگان جزء اولویت‌های مرکز خدمات هستند.
وی ادامه داد: تمام توان و تلاش مرکز خدمات این است که طلاب ممتاز در همه زمینه‌ها تشویق شوند و امتیازات بیشتری دریافت کنند تا با ذهن آسوده بتوانند به درس و بحث بپردازند.
ارائه گزارشی از فعالیت‌های مرکز خدمات استان، پاسخ به سؤالات و پیگیری مشکلات طلاب از دیگر محورهای این دیدار بود.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
Template Design:Dima Group